top of page

Chick Corea - Spain - dokonalé téma

S těžkým srdcem jsem nesl zprávu o úmrtí Chicka Corey před pár dny. Poslouchal jsem a hltal jsem jeho Elektrik Band alba, kde dal dohromady neskutečnou sestavu hudebníků. Odešel jeden z velikánů nejenom jazzu, ale hudby obecně. Obrovská osobnost.


Spain je jednou z jeho nejslavnějších skladeb a vůbec si nedělám ambici zkoušet si ji celou zahrát. Nicméně, stačí si vzít pouhých dvanáct taktů ústřední melodie a máte bohatý studijní materiál. Téma je sofistikovaně nafrázované, hrané v extra rychlém tempu a s lehkostí mistrů svého oboru.


Připravil jsem pro vás transkripci s rozdělením na čtyři A, B, C a D sekce tématu, které je dobré cvičit zvlášť - jako smyčky. Poté je postupně spojovat a zrychlovat do původního tempa. Skvělá škola frázování a hudebního myšlení pro všechny typy hráčů. Většina tónového materiálu se odehrává v H moll (H, C#, D, E, F#, G, A). Nemusíte být zrova jazzman, abyste dokázali téma zahrát.


Je to výzva pro vaši hudební pamět, prstoklad a rytmizaci. Děkuji za tuhle nádhernou hudbu, Chicku. RIP.Poslechněte si kompletní originální skladbu z roku 1973 zde:


153 views0 comments

Comments


bottom of page