top of page

LEKCE - BASKYTARA

Online přes Skype/Zoom nebo osobní jeden na jednoho ve studiích Art Master, Vysočany.

Příprava na přijímací zkoušky obor baskytara KJJ/Mezinárodní Konzervatoř a RSL Awards (Grade 1-8).

LEKCE - ANGLIČTINA

Lekce angličtiny s hudební terminologií. Důraz kladený na praxi, konverzační schopnosti, výslovnost a slovní zásobu.

 

Level 5 TEFL certifikace

LEKCE - HUDEBNÍ TEORIE

Čtení z not, intervaly, kvintový a kvartový kruh, enharmonická záměna, harmonie, stupnice, kompletní praxe hudební teorie. 

Příprava na RSL Awards Music Theory certifikaci.

LEKCE - BASKYTARA

Co se naučíte?


Každá lekce baskytary je přizpůsobena vašim individuálním potřebám. Zaměříme se na techniku, tón, rytmus, frázování, groove, koncertní přípravu a vše ostatní, co potřebujete, abyste byli spokojeni s hraním na basu. Zde jsou příklady témat,  která spolu na lekcích můžeme probírat.

Připravuji také uchazeče na přijímací zkoušky - obor basová kytara na Konzervatoři Jaroslava Ježka nebo na Grade 1-8 mezinárodního certifikátu RSL Awards. 


Techniky:


Pravá ruka: hra prsty (dvěma prsty, pizzicato, tlumení dlaní, speciální techniky - Alex Webster, Matthew Garisson), slapová technika  (úder palcem, trhaný tón/pop, double pop, rock/metal styl techniky, koordinace levé a pravé ruky, perkusivní noty, Marcus Miller -Victor Wooten-Mark King-Flea-Fieldy-TM Stevens-Larry Graham- Alain Caron), hra trsátkem - downstroke/upstroke, Bobby Vega style, tapping (hraní akordů, styl dvou/tří prstů, obratnost levé ruky, přístupy John Myung-Billy Sheehan-Stu Hamm)


Levá ruka: 1-2-3-4 vs Simandl systém, ideální pozice, příklep, vytažení, skluz, vibrato, tremolo, zaměření na výdrž, rychlost a obratnost, hexatonální hraní stupnic podle Evan Marien

Groove:


rytmická cvičení, cvičení s metronomem, tvarování tónu, výběr „sexy“ not

 

Skladby:

Naučte se hrát svoje oblíbené skladby správně. Taby volně dostupné na internetu mají totiž mnoho chyb a leckdy úplně špatně napsané basové linky. Budeme se vše učit podle originálu, cvičit odposlech a hlavně hrát linku přesně, se správnými notami a pozicemi na hmatníku.

Styly:


rock, pop, metal, hip-hop, jazz, afro-karibská hudba, blues, funk, soul, country/folk

Studie basových hrdinů:


Hrajte a učte se, jak dosáhnout mistrovství na příkladech legend jako jsou John Paul Jones, Paul McCartney, James Jamerson, Jaco Pastorius, John Entwistle, Mark King, Geezer Butler, Steve Harris, John Myung, Fieldy, Robert Trujillo, Marcus Miller, Victor Wooten, Flea, Tim Commerford, Chris Wolstenholme, Joe Dart, Les Claypool nebo Alex Webster.

Hudební teorie:


vztah stupnic a akordů, intervaly, kvintový a kvartový kruh, pentatonická studia, základní čtení z not, sólová hra

Zvuk a údržba:


znalost zesilovačů / kabinetů, efektů, nastavení nástroje, výběr strun

Jak vypadá první lekce?


Potřebujete vlastní nástroj. Probereme vaše zkušenosti a cíle, kterých chcete dosáhnout. Poté začneme hrát, kdy zjistíme, na čem bychom měli pracovat a na co se zaměřit. Někdy je to technika, někdy cvičení rytmu, práce na tónu nebo zlepšení pohybu po hmatníku. Zkontroluji váš nástroj a nastavíme ho na nejlepší hratelný stav, takže si budeme jistí, že vše funguje tak, jak má a technický stav baskytary nestojí v cestě vašemu hraní.

"Tak už mi konečně taky dorazilo ,,Výzo''. RSL RockSchool London mi skvěle vyplnila Covid pauzu, za což jsem moc rád, že škola fungovala i v tomto nepříznivém období. Sice jsem se nemohl zúčastnit zkoušky přímo v Londýně, ale vynaložené usilí bylo stejné, jak na předešlém Grade. Také jsem moc rád, že jsem se mohl připojit ke španelské skupině RSL a na další výzvu vyrazit v říjnu do Madridu.

Velké poděkování patří Marku Bero z londýnské kapely Punt Guns za přípravu a manželce Ivetě za podporu a trpělivost."

Pavel Bukvic (Purnama)

Pavel_Grade%204_edited.jpg

LEKCE - ANGLIČTINA

Vhodné pro všechny stupně znalosti jazyka - od začátečníků po pokročilé.

Důraz je kladený na rozvoj komunikace na úrovni rodilého mluvčího, praktické tipy ohledně výslovnosti a obohacení frází a slovní zásoby používané v profesionálním hudebním prostředí.

Materiály ke studiu jsou vždy zvoleny podle individuálních potřeb a jazykové úrovně studenta.

Příprava na reálné životní situace - telefonní konverzace, emailový komunikační standard, small talk s důrazem na hudební prostředí, poslech rodilých mluvčí a jejich akcentů a příprava na zkoušky RSL Awards a TOEFL.

Level 5 TEFL certifikace

LEKCE - HUDEBNÍ TEORIE

Kompletní průvodce labyrintem hudební teorie.

Dozvíte se vše o notovém zápisu, harmonii, stupnicích, názvosloví, aranžerských tricích.

Ve stručnosti vše, co potřebuje vědět praktikující hudebník.

Díky analýze slavných skladeb pochopíte harmonické souvislosti, tvorbu melodie, formu moderního singer-songwriter trendu nebo anatomii rockového riffu.

Zábavná a jasná forma výuky pro všechny stupně pokročilosti.

Většinou součást lekcí baskytary a také angličtiny.

Příprava na přijímací zkoušky na KJJ nebo mezinárodní certifikát RSL Awards.

Materiály, ze kterých budeme v hodinách hudební teorie vycházet:

Rick Beato - The Beato Book 4.0

Philip Ball - The Music Instinct

Mark Levine - The Jazz Theory Book

Jiří Neužil, Matěj Belko - Skripta základů hudební teorie

Luděk Zenkl - ABC Hudební nauky

Milan Svoboda - Aranžování

V případě zájmu o online lekci, mi dejte vědět na mail:

 

baskytarovaposilovna@gmail.com 

 

Skype/Zoom lekce mají vždy navíc 15 min.

pro zajištění optimální komunikace.

V případě technických obtíží se lekce pouze přesune na

jiný termín.

MAREK BERO - BIO

Svarov_Monitor_2017.jpg

Baskytara je můj život. Hraju od svých patnácti let, prošel jsem bezpočtem hudebních
uskupení a odehrál tisíce koncertů na klubové scéně a festivalech v Evropě (Sonisphere,
Ozzfest, Simple Things, Dimensions atd.).

 

V ČR mě možná budete znát z působení v kapelách Krucipüsk a Stroy, YouTube kanálu Bestplayers.cz nebo mnoha workshopů pro Yamahu, Ampeg a Line 6.

Od roku 2011 žiju v Londýně, Velká Británie, kde pokračuji ve své hudební kariéře jako MD, session hráč a lektor.

V roce 2019 jsem spolupracoval s producenty Andy Wright a Gavin Goldberg (Jeff Beck, Simple Minds, Massive Attack) na desce Punt Guns, kde se poprvé prezentuji i jako skladatel, zpěvák a autor textů.

Autor učebnic baskytary - Baskytarová posilovna 101 a Bass Gym 101.

Kapely a umělci:

Filip Gondolán, Correct Groove & Tomáš Křemeňák, Circus No More, Jane Gang, Lešek Semelka, Tomáš Savka, David Deyl, Tereza Kerndlová, Lenka Nová, Chameleon, Five O´Clock Tea, Vilém Čok, Dymytry, Krucipüsk, Lenka Hrůzová, Stroy, Láska, Drumphonic, Miloš Meier, Punt Guns, Andy Wright, Gavin Goldberg, Xodaddy, Roman Lomtadze, Induction, Neverborne, Derek Trotson, Damon,  Zodiac’n’Black, Skua (feat. Paul Cattermole), Maximum Joy, Tokyo Taboo, Low Heaven, The Continuum, Stephunk T., Stevie Kelly, Dark Hearts, Sonata K., Drum Pulse, George Platon, Herman Stephens, Paul Bond, Rising from the Deep, Simply Red, Anna K. a mnozí další

Nahrávací studia:

Assault&Battery, Dean Street Studios, Air/Edel Studios, Metropolis Studios, Hotel2Tango, Limehouse Recording Studio, Resident Studios, The Blue Studios, Mill Hill Studios, Music Complex, Bona Fide Studio, Metropolis Recording Studios, Studio Sono, Svárov Studios, Barrandov Studio, The Qube, British Grove Studios

bottom of page