top of page

Dystopian life // solo bass & vocals project

LOW HEAVEN

Namíchejte syrovost Faith No More s epickými basovými linkami Muse, funkovým drivem RHCP, přidejte vokální intenzitu Beastie Boys, existenciální texty a dostanete se do světa Low Heaven, hudební dystopie, jejíž ústřední postavou je baskytarista a vokalista Marek Bero.

DSC_3391.jpg
DSC_3391_edited.jpg

Příběh

Po přesunu z Prahy do Londýna se Marek Bero věnoval hlavně session hraní, koncertní činnosti nebo natáčení basových linek pro velké množství umělců a kapel jak na londýnské, tak i evropské scéně (Simply Red, Shea Rafferty, Anna K., Maximum Joy a další).


V roce 2018 se díky hudebnímu projektu Punt Guns
potkal s producenty Andy Wrightem a Gavinem Goldbergem (Jeff Beck, Simple Minds, Annie Lennox) a tehdy začal jeho přerod v komplexnější osobnost vokalisty, ale také skladatele hudby a textaře. Témata nových skladeb se začala přirozeně točit kolem otázek lidské povahy, identity a hledání smyslu života.

Myšlenka akceptování temné stránky lidského charakteru a zároveň jejího ovládnutí ve prospěch kreativity je věčnou inspirací a táhne se jako stříbrná niť celou tvorbou Marka Bera.

 

Kulturní asociace:


Matrix, Black Mirror, Salvador Dalí, Blade Runner, NIN, Johnny Cash, Leonard Cohen, Charles Bukowski, Alan Watts, Noam Chomsky, Mad Max, Fight Club, Alberto Giacometti, Star Wars, Don't Look Up, J.S. Bach.Bach.

DSC_7690_edited.jpg

Live

Koncertně se Low Heaven představuje jako sólový akt, kdy energie a hloubka skladeb stojí na virtuózní hře na baskytaru ve spojení s charakteristickým vokálním projevem inspirovaným zvukem rockových, grungeových a nu-metalových kapel 90.let.

Poslechněte si dvě demo skladby z připravovaného EP Dystopian Life ZDE.

Booking

marekbero@gmail.com

Technické požadavky (pro pořadatele)

DSC_7690_edited.jpg

KONTAKT:

Pokud byste měli jakékoliv dotazy ohledně Low Heaven nebo měli zájem o zarezervování koncertu, napište na mail:

 

marekbero@gmail.com


Vidíme se na koncertě nebo v hlubokém nebi!

bottom of page