top of page

Dystopian life // solo bass & vocals project

LOW HEAVEN

Namíchejte autenticitu Faith No More s epickými basovými linkami Muse nebo RHCP, přidejte vokální intenzitu Beastie Boys, poselství přítomnosti Eckharta Tolleho a dostanete přibližně zvuk Low Heaven, hudební dystopie, jejíž ústřední postavou je baskytarista a vokalista Marek Bero.

DSC_3391.jpg
DSC_3391_edited.jpg

Příběh

Po přesunu z Prahy do Londýna se Marek Bero věnoval hlavně session hraní, kdy koncertoval nebo natáčel basové linky s velkým množstvím umělců a kapel jak na londýnské, tak i evropské scéně.


V roce 2018 se díky hudebnímu projektu Punt Guns
potkal s producenty Andy Wrightem a Gavinem Goldbergem (Jeff Beck, Simple Minds, Annie Lennox) a tehdy začal jeho přerod v komplexnější osobnost vokalisty, ale také skladatele hudby a textaře. Témata nových skladeb se začala přirozeně točit kolem otázek lidské povahy, identity a hledání smyslu života.

Myšlenka akceptování temné stránky lidského charakteru a zároveň jejího ovládnutí ve prospěch kreativity je věčnou inspirací a táhne se jako stříbrná niť celou tvorbou Marka Bera.

 

Kulturní asociace:


Matrix, Black Mirror, Salvador Dalí, Blade Runner, NIN, Johnny Cash, Leonard Cohen, Charles Bukowski, Alan Watts, Noam Chomsky, Mad Max, Fight Club, Alberto Giacometti, Star Wars, Don't Look Up, J.S. Bach.Bach.

DSC_7690_edited.jpg

Live

Koncertně se Low Heaven představuje jako sólový akt, kdy energie a hloubka skladeb stojí na virtuózní hře na baskytaru ve spojení s charakteristickým vokálním projevem inspirovaným zvukem rockových, grungeových a nu-metalových kapel 90.let.

Poslechněte si dvě demo skladby z připravovaného EP Dystopian Life ZDE.

Technické požadavky:


2x odposlechový monitor, 1x stojan na mikrofon, 1x zpěvový mikrofon SM58 apod., 1x výstup DI, 1x 3.5mm vstup pro backing tracks

DSC_7690_edited.jpg

KONTAKT:

Pokud byste měli jakékoliv dotazy ohledně Low Heaven nebo měli zájem o zarezervování koncertu, napište na mail:

 

marekbero@gmail.com


Vidíme se na koncertě nebo v hlubokém nebi!

bottom of page